Atrakcje latem

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Atrakcje latem

Górskie Szlaki turystyczne

Piękne okolice Szczyrku doskonale nadają się do uprawiania turystyki pieszej. Świetnie wytyczone, urozmaicone szlaki gwarantują wspaniałe widoki i umożliwiają odwiedzenie wielu ciekawych miejsc. Jako pozycje obowiązkowe traktować należy wejście na Skrzyczne i na Klimczok, a także wycieczkę na Przełęcz Salmopolską i Malinów. Warto też odwiedzić m.in. Malinowską Skałę, Kotarz oraz Przełęcz Karkoszczonkę.

Centralny Ośrodek Sportu

Znany i popularny tak w lecie, jak i w zimie z doskonałych warunków klimatycznych. Punkt wyjściowy wielu szlaków turystycznych pieszych i rowerowych. Wspaniałe położenie ośrodka, bezpośrednio przy rzece Żylicy i stokach Skalitego (863 m n.p.m.), jest idealnym miejscem nie tylko do przeprowadzania wyczynowego treningu kondycyjnego, ale również do aktywnego wypoczynku.

Zobacz stronę

Kolej Linowa na Skrzyczne

Kolej Linowa Centralnego Ośrodka Sportu na Skrzyczne stanowi wielką atrakcję o każdej poże roku. Dwuodcinkowy wjazd nowoczesną 4 osobową kanapą (Szczyrk-Jaworzyna, Jaworzyna- Skrzyczne) na najwyższy Szczyt Beskidu Śląskiego. Obejrzenie wspaniałej panoramy Beskidów i Tatr jaka roztacza się ze szczytu Skrzycznego warte jest również pieszego wejścia na szczyt. Szczyt Skrzycznego to również miejsce krzyżowania się wielu górskich tras rowerowych jak i ulubione miejsce startowe paralotniarzy.

Zobacz stronę

Gondola na Halę Skrzyczeńską

Nowoczesna 10-osobowa gondola, przewozi turystów ze stacji dolnej "Szczyrk Gondola" 591 m n.p.m na "Halę Skrzyczeńską"- 1000m n.p.m. Czas przejazdu około 7 minut podczas którego można podizwiać beskidzkie Szczyty takie jak Klimczok, Czantoria, Skrzyczne. Atrakcją na szczycie jest największy w Polsce dzwonek pasterski- "Zbyrcok"

Zobacz stronę

Ścieżki Rowerowe typu ENDURO

Ścieżki rowerowe typu Enduro w Szczyrk Mountain Resort- 13km tras zjazdowych przygotowanych dla rowerzystów o różnym, stopniu zaawansowania. Na start każdej ze ścieżek można dostać się wyciągami z dolnej stacji Gondoli oraz Hali Skrzyczeńskiej. Przy Gondoli znajduje się również wypożyczalnia rowerow.

Zobacz stronę

Propozycje wycieczek rodzinnych po okolicach
  • Bielsko-Biała – zwiedzanie Studia Filmów Rysunkowych , spacer pod pomnik Reksia, Bolka i Lolka
  • Wycieczka Małą Pętlą Beskidzką
  • Wisła Czarne – oglądanie Zamku Prezydenckiego, zapory i skoczni,
  • Istebna – kurna chata u Kawuloka
  • Wisła – zwiedzanie: Małysz z czekolady, muszla koncertowa, deptak nad brzegiem rzeki Wisły, plac zabaw
Parki Rozrywki
Inne atrakcje
Baseny

Oferty specjalne

Doświadcz wspaniałych chwil

Newsletter

Podaj swój adres e-mail:

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij